Списание за дизајн
Списание за дизајн
Рокер И Слајд

2-in-1 Slide to Rocker

Рокер И Слајд Слајдот со 2-во-1 во Рокер лесно се претвора од рокер во слајд за да понуди два забавни начини за игра. Во режимот на слајд, има текстурирани чекори и сигурносни рачки заедно со нежно наведнат слајд 32 "(81 см) за почетници; во режим на рокер, екстра-широка база и сигурносни држачи обезбедуваат сигурност при лулање. Овој производ е идеален како за внатрешна, така и за надворешна употреба. Димензии: Слајд: 33,3 "Д х 19,7" Ш х 20,4 "Х (85Д х 50В х 52Х см) Рокер: 32" Д x 19,7 "W x 20,4" H (81D x 50W x 52H см) Погоден за возраст од 1,5 до 3 години.

Име на проектот : 2-in-1 Slide to Rocker, Име на дизајнерите : Grow'n Up R&D Team Wally Sze, King Yuen, Stimson Chow, Samuel Lee, Име на клиентот : Grow'n Up Limited.

2-in-1 Slide to Rocker Рокер И Слајд

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.