Списание за дизајн
Списание за дизајн
Чантата

Handbags 3D

Чантата Духот на марката Мариела Калве може да дефинира предлог од модерен, женски и космополитски, едноставен, шик и дизајн, со посебна грижа во финишот и деталите. Во секоја од нивните колекции на чанти и додатоци се истакнува комбинацијата на органски и архитектонски форми, засилени со фини материјали и живописни бои, обезбедувајќи го тој отпечаток толку посебен и уникатен. Се карактеризира со промовирање на нов стил, каде што кожа, платно, неопрен и други внимателно избрани квалитетни материјали се главните протагонисти.

Име на проектот : Handbags 3D, Име на дизајнерите : Mariela Calvé, Име на клиентот : Mariela Calvé.

Handbags 3D Чантата

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.