Списание за дизајн
Списание за дизајн
Чантата

Handbags 3D

Чантата Духот на марката Мариела Калве може да дефинира предлог од модерен, женски и космополитски, едноставен, шик и дизајн, со посебна грижа во финишот и деталите. Во секоја од нивните колекции на чанти и додатоци се истакнува комбинацијата на органски и архитектонски форми, засилени со фини материјали и живописни бои, обезбедувајќи го тој отпечаток толку посебен и уникатен. Се карактеризира со промовирање на нов стил, каде што кожа, платно, неопрен и други внимателно избрани квалитетни материјали се главните протагонисти.

Име на проектот : Handbags 3D, Име на дизајнерите : Mariela Calvé, Име на клиентот : Mariela Calvé.

Handbags 3D Чантата

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.