Списание за дизајн
Списание за дизајн
Чантата

Handbags 3D

Чантата Духот на марката Мариела Калве може да дефинира предлог од модерен, женски и космополитски, едноставен, шик и дизајн, со посебна грижа во финишот и деталите. Во секоја од нивните колекции на чанти и додатоци се истакнува комбинацијата на органски и архитектонски форми, засилени со фини материјали и живописни бои, обезбедувајќи го тој отпечаток толку посебен и уникатен. Се карактеризира со промовирање на нов стил, каде што кожа, платно, неопрен и други внимателно избрани квалитетни материјали се главните протагонисти.

Име на проектот : Handbags 3D, Име на дизајнерите : Mariela Calvé, Име на клиентот : Mariela Calvé.

Handbags 3D Чантата

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн интервју на денот

Интервјуа со светски познати дизајнери.

Прочитајте ги најновите интервјуа и разговори за дизајн, креативност и иновации помеѓу дизајнерскиот новинар и светски познати дизајнери, уметници и архитекти. Погледнете ги најновите проекти за дизајн и наградуваните дизајни од познати дизајнери, уметници, архитекти и иноватори. Откријте нови сознанија за креативност, иновации, уметност, дизајн и архитектура. Дознајте за процесите на дизајнирање на одлични дизајнери.