Списание за дизајн
Списание за дизајн
Идентитет На Марка

PetitAna

Идентитет На Марка PetitAna - Рачно изработени работи за шик бебе, е бренд на разни работи за бебиња (облека, додатоци, мебел, додатоци за расадник, играчки). Името на брендот беше инспирирано од комбинација на кратка форма на име на дизајнер Анастасија и француски збор „Петит“ што значи бебе, дете, новороденче. Името со букви го потенцира фактот дека производите се направени со рака. Палетата на бои и грациозните графички елементи го отсликуваат софистицираниот дизајнерски пристап во изработката на овој бренд.

Име на проектот : PetitAna, Име на дизајнерите : Anastasia Smyslova, Име на клиентот : AnaStasia art&design.

PetitAna Идентитет На Марка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.