Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дифузен Арома

Magic stone

Дифузен Арома Меџик камен е многу повеќе од апарат за домаќинство, е во состојба да создаде волшебна атмосфера. Неговата форма е инспирирана од природата, размислувајќи за камен, измазнет од водата на една река. Водениот елемент симболично е претставен со бранот што го одделува горниот од долниот дел на телото. Водата е клучен елемент на овој производ кој преку ултразвук ја атомизира водата и миризливото масло, создавајќи ладна пареа. Бран мотив, служи за создавање атмосфера преку LED светло кое непречено ги менува боите. Со мозочен удар на капакот, го активирате копчето за капацитет што ги контролира сите функции.

Име на проектот : Magic stone, Име на дизајнерите : Nicola Zanetti, Име на клиентот : Segnoinverso Srl.

Magic stone Дифузен Арома

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.