Списание за дизајн
Списание за дизајн
Табела

Tavolo Livelli

Табела Таволо Liveивели е за создавање корисен простор на заборавените места. Таволо Ливели е слоевит маса, табела со две таблети. Просторот помеѓу двата таблети може да се искористи за чување лаптоп, книги, списанија, итн. Дијагонално поставените нозе создаваат прекрасно избледена сенка помеѓу двата таблети, играјќи според вашата перцепција. Сите X и Y површини - таблети и нозе - имаат иста дебелина.

Име на проектот : Tavolo Livelli, Име на дизајнерите : Wouter van Riet Paap, Име на клиентот : De Ontwerpdivisie.

Tavolo Livelli Табела

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.