Списание за дизајн
Списание за дизајн
Уметничка Инсталација

S.Joao Structure

Уметничка Инсталација Дизајнот отсликува типичен португалски уличен фестивал - локално познат како 'С. Ãоао ’. Низ еден од највеселите улични фестивали во Европа, луѓето од Порто го слават Свети Јован „Крстител“, традиционално тапајќи едни со други со цвеќиња од лук или меки пластични чекани. Карактеризирано по бојата на панделките и знамињата што ги исполнуваат улиците, заедно со огномет што се лансира цела ноќ, 'С. Структурата на Јоњо ја реинструира оваа атмосфера со бесење на балон-форма, покриени со рефлектирачки, сјаен материјал.

Име на проектот : S.Joao Structure, Име на дизајнерите : FAHR 021.3, Име на клиентот : Instituto de Design de Guimarães.

S.Joao Structure Уметничка Инсталација

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.