Списание за дизајн
Списание за дизајн
Транспортниот Центар

Viforion

Транспортниот Центар Проектот е Транспортен центар, кој ги поврзува околните градски населби со срцето на динамичниот живот на лесен и ефикасен начин создаден со спојување на различни транспортни системи како железничка станица, метро станица, нил палуба и автобуска станица, покрај другите услуги за конвертирање на место да биде катализатор за идниот развој.

Име на проектот : Viforion, Име на дизајнерите : Ahmed Khaled, Име на клиентот : COSIGN GROUP , Polygon Design Studio.

Viforion Транспортниот Центар

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.