Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционална Столица

oUeat

Мултифункционална Столица nunun деца дизајн ко-основан од Бруна Вила и Нирија Мотје, дизајнира и произведува мултифункционален мебел за деца, со посебна линија за домови со близнаци или браќа и сестри од слична возраст. Направено од дрво и бела табла од обложувалници, колекцијата е посветена на деца од 6 месеци до 10 години и е дизајнирана да ја стимулира креативноста и играта, главната активност од детството. Покрај тоа, овој мебел може постојано да се рециклира и повторно да се користи, и да зафаќа најмалку можен простор за да се прилагоди на потребите на секој момент.

Име на проектот : oUeat , Име на дизајнерите : nuun kids design, Име на клиентот : Nuun kids design.

oUeat  Мултифункционална Столица

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.