Списание за дизајн
Списание за дизајн
Голем Стан

Attractive Arc

Голем Стан Овој случај е збир на голем стан со подот на горниот кат. Градежната површина е 260 квадратни метри. Група на клиенти што се наоѓа од страна на инвеститорот треба да биде семејства со поголемо население. Но, сопственик на овој случај е семејство со три лица. Значи, фино подредените функции на првобитната структура се појавуваат тривијални и тесна. Според ова, ние направивме релативно големи промени во планот на изгледот на целиот простор. Имајќи го скршиле конвенционалниот режим на распоред на семејство. Повеќето функционални области се измамени, освен спални соби, бањи, итн. Во меѓувреме, како куќиште, сопственоста

Име на проектот : Attractive Arc, Име на дизајнерите : Sheng Tao, Име на клиентот : DEESEN.

Attractive Arc Голем Стан

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.