Списание за дизајн
Списание за дизајн
Градското Обновување

Tahrir Square

Градското Обновување Плоштадот Тахрир е 'рбетот на египетската политичка историја и затоа заживувањето на неговиот урбанистички дизајн е политички, еколошки и социјален дедердерум. Мастер планот вклучува затворање на некои улици и нивно спојување на постојниот плоштад без да се наруши протокот на сообраќај. Тогаш беа создадени три проекти за сместување на рекреативни и трговски функции, како и спомен обележје за обележување на модерната политичка историја во Египет. Планот зеде предвид доволно простор за места за шетање и седење и висок сооднос на зелена површина за да се воведе боја на градот.

Име на проектот : Tahrir Square, Име на дизајнерите : Dalia Sadany, Име на клиентот : Dezines, Dalia Sadany Creations.

Tahrir Square Градското Обновување

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.