Списание за дизајн
Списание за дизајн
Странична Маса

Chezca

Странична Маса Chezca е странична маса што ви помага да ги соберете сите предмети што вообичаено лежат при работа. Наменето за мали простори, зазема минимален простор и може да се смести насекаде околу куќата. Работи како центар за сите мали предмети и гаџети што одржува сè на повидок и корисно. Има горна површина за мали артикли, предна површина за чување списанија и лаптопи додека се полни и задно скриено место за да го задржите вашиот рутер WIFI и да ги организирате вашите кабли. Chezca исто така нуди неколку електрични места што можат да се извлечат индивидуално или да се обесат дискретно на страната кога не се во употреба.

Име на проектот : Chezca, Име на дизајнерите : Andrea Kac, Име на клиентот : KAC Taller de Diseño.

Chezca Странична Маса

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.