Списание за дизајн
Списание за дизајн
Книгата

Brazilian Cliches

Книгата „Бразилските клишеа“ беше компониран со употреба на слики од стариот каталог на бразилски клишерки со букви. Но, причината за нејзиниот наслов не се должи само на клишевите што се користат за составот на неговите илустрации. На крајот на секоја страница, ние работиме во други видови на бразилски клишеа: историски, како доаѓањето на Португалците, катехизирање на домородните Индијанци, кафе и злато економски циклуси ... тоа вклучува дури и современи бразилски клише, полн со метеж, долгови, затворени станови и отуѓеност - прикажан во неповторлива современа визуелна нарација.

Име на проектот : Brazilian Cliches, Име на дизајнерите : Gustavo Piqueira, Име на клиентот : .

Brazilian Cliches Книгата

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.