Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стол

DARYA

Стол Всушност, ова столче е инспирирано од една убава тинејџерка, убава, игрива девојка која е со потекло, елегантна, но сепак опуштена! со долга тонирана рака и нозе. ова е стол што го дизајнирав со убов и сето тоа е врежано со рака. Името на таа девојка е „Дарија“.

Име на проектот : DARYA, Име на дизајнерите : Ali Alavi, Име на клиентот : Ali Alavi design.

DARYA Стол

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.