Списание за дизајн
Списание за дизајн
Корпоративно Внатрешно Брендирање

Wellness and DaySPA

Корпоративно Внатрешно Брендирање Дневен спа-објект што е дизајниран да го стимулира клиентот по пристигнувањето, помагајќи му на непосредна трансценденција од дневната урбана рутина во просторот на духовно и физичко воздигнување. Концептот за брендирање се применува на параметарскиот волумен на таванот и wallsидовите, што како природни отвори на пештерите овозможува природната дневна светлина да ја поплави канцеларијата и сметководствените области зад нив. Двата модула за прием се позлатени во бакарни лисја кои наликуваат на два фацетирани полупроценети камења. Дизајнерскиот пристап е метафора на внатрешната убавина што треба да се открие рафинирање.

Име на проектот : Wellness and DaySPA, Име на дизајнерите : Helen Brasinika, Име на клиентот : BllendDesignOffice.

Wellness and DaySPA Корпоративно Внатрешно Брендирање

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.