Списание за дизајн
Списание за дизајн
Фудж И Кафе

Cavendish & Harvey

Фудж И Кафе Акт на балансирање помеѓу традицијата и модерноста. Целта беше да се дизајнира уникатна палета на производи за иновативна компанија која се реконституира како производител на висококвалитетни слаткари. Решението е раскошно спакувано и испечатено со врела фолија и благородна фигура со висок сјај. Концептот на фотографија беше инспириран од стилот на класичните пралини. На помладата и помодерна целна група ќе им се обрати боите и олабавената типографија. Тимот за дизајн габриел го совлада актот за балансирање и клиентот е задоволен од зголемувањето на продажбата.

Име на проектот : Cavendish & Harvey, Име на дизајнерите : Bettina Gabriel, Име на клиентот : gabriel design team.

Cavendish & Harvey Фудж И Кафе

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.