Списание за дизајн
Списание за дизајн
Радијатор

Piano

Радијатор Инспирацијата за овој дизајн потекнува од Loveубов за музика. Комбинирани три различни грејни елементи, секој што наликува на еден клуч на Пијано, создаваат композиција која изгледа како тастатура за пијано. Должината на радијаторот може да варира, во зависност од карактеристиките и исказите на просторот. Концептуалната идеја не е развиена во производство.

Име на проектот : Piano , Име на дизајнерите : Margarita Bosnjak, M.Arch., Име на клиентот : Margarita Bosnjak.

Piano  Радијатор

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.