Списание за дизајн
Списание за дизајн
Рачно Изработени Класичен Таван

Rayon

Рачно Изработени Класичен Таван Рајон е рачно изработен таван направен од цврсто дабово дрво во трпезаријата за приватен клиент во Египет. Дизајнот и извршувањето за ова дело на француски класичен стил, траеше скоро една година за да се заврши. Рачно изработени од египетски занаетчии е 4,25 м на 6,80м, сите покриени со рачно изработени мотиви од цврсто дабово дрво, додека сјајниот сјај и патината се користат за создавање на гроздобер изглед. Дизајнот концепт наликува на сонце со крепускуларни како зраци. Зраците беа дизајнирани да ги избегнат лисјата и гранките што ја разликуваат разиграната талент на францускиот класик.

Име на проектот : Rayon, Име на дизајнерите : Dalia Sadany, Име на клиентот : Dezines Dalia Sadany Creations.

Rayon Рачно Изработени Класичен Таван

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.