Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ѓердан

Sakura

Ѓердан Nерданот е многу флексибилен и е изработен од различни парчиња, кои се лемеат беспрекорно заедно за убаво да се каскадат на пределот на женскиот врат. Централните цвеќиња од десната страна се ротираат и има додаток да го користите левото пократко парче од ѓерданот одделно како брош ѓерданот е многу лесен со оглед на 3Д формата и комплексноста на парчето. Бруто-тежината за него е изработена 362,50 грама е 18 карат, со 518,75 карати камен и дијаманти

Име на проектот : Sakura, Име на дизајнерите : Nada Khamis Mohammed Al-Sulaiti, Име на клиентот : Hairaat Fine Jewellery .

Sakura Ѓердан

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.