Списание за дизајн
Списание за дизајн
Станбена Куќа

Monochromatic Space

Станбена Куќа Монохроматскиот простор е куќа за семејството и проектот беше за трансформација на просторот за живеење на целото ниво на земјата за да се вклучат специфични потреби на нејзините нови сопственици. Таа мора да биде пријателска за старите; имаат современ ентериер; изобилство скриени места за складирање; а дизајнот мора да биде инкорпориран за повторно користење на стариот мебел. Summerhaus D'zign беше ангажиран како консултанти за внатрешен дизајн, создавајќи функционален простор за секојдневно живеење.

Име на проектот : Monochromatic Space, Име на дизајнерите : Summerhaus D'zign Pte Ltd, Име на клиентот : Summerhaus D'zign Pte Ltd.

Monochromatic Space Станбена Куќа

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.