Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ѓердан

Angel Named Mother

Ѓердан Ангелот Nердан Именуван Мајка, инспириран од мајчинска убов, е дизајниран на настанот на Денот на мајката. Целта на ваквиот незаборавен дизајн е да се одбележат духовните вредности на мајките и да ги испровоцираат loversубовниците гледајќи во овој скапоцен вечен предмет. Овој нееднаков ѓердан може да му се претстави на мајка, сопруга, ќерка или душо за да го поттикне чувството да се биде мајка.

Име на проектот : Angel Named Mother, Име на дизајнерите : Alireza Asadi, Име на клиентот : AR.A.

Angel Named Mother Ѓердан

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.