Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ѓердан

Angel Named Mother

Ѓердан Ангелот Nердан Именуван Мајка, инспириран од мајчинска убов, е дизајниран на настанот на Денот на мајката. Целта на ваквиот незаборавен дизајн е да се одбележат духовните вредности на мајките и да ги испровоцираат loversубовниците гледајќи во овој скапоцен вечен предмет. Овој нееднаков ѓердан може да му се претстави на мајка, сопруга, ќерка или душо за да го поттикне чувството да се биде мајка.

Име на проектот : Angel Named Mother, Име на дизајнерите : Alireza Asadi, Име на клиентот : AR.A.

Angel Named Mother Ѓердан

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.