Списание за дизајн
Списание за дизајн
Лого

Meet Chuanchuan

Лого Повеќе ресторани почнуваат да служат Chuanchuan во Кина, еден вид на кујна Сечуан. Повеќето од нив немаат соодветно, или убаво лого, кое некако ја намалува привлечноста на нивната фантастична храна. Сепак, ова лого се состои од две базирана графика, квадрати и триаголници, кои се залагаат за разни материјали за храна. Целокупната форма на ова лого е тркалезна форма, која ја симболизира топла тенџере. Ова лого дизајнирано да биде поедноставно, полесно да се разбере и да биде поедноставно, што може да привлече повеќе клиенти.

Име на проектот : Meet Chuanchuan , Име на дизајнерите : Sitong Liu, Име на клиентот : Kinpak brand group.

Meet Chuanchuan  Лого

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.