Списание за дизајн
Списание за дизајн
Станбена Куќа

Su Zhou

Станбена Куќа Ако барате беспрекорна мешавина на ориентална и западна култура, ова е пример. Овој проект ја поврза историската култура на регионот со временската рамка на сегашноста, во која има и ориентална атмосфера и меѓународен животен стил. Така, без разлика дали носите најмодерна италијанска облека, или Суджоу Чеонгсам, би се вклопило во просторот.

Име на проектот : Su Zhou, Име на дизајнерите : Guoqiang Feng and Yan Chen, Име на клиентот : Feng and Chen Partners Design.

Su Zhou Станбена Куќа

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.