Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ровот Палто

Renaissance

Ровот Палто Loveубов и разноврсност. Прекрасна приказна испечатена во ткаенината, скролување и концепт на овој ров, заедно со сите други облеки од колекцијата. Единственоста на ова парче е сигурно урбаниот дизајн, минималистичкиот допир, но она што овде е навистина изненадувачко, тоа можеби е неговата разноврсност. Само затворете ги очите, те молам. Како прво, треба да видите сериозна личност која оди на нејзина сериозна работа. Сега, тресете ја главата и, пред вас, ќе видите напишано сино рововно палто, со неколку магнетни мисли за тоа. Напишано со рака. Со loveубов, повторливо!

Име на проектот : Renaissance, Име на дизајнерите : Adina Banea, Име на клиентот : Reprobable.

Renaissance Ровот Палто

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.