Списание за дизајн
Списание за дизајн
Колекцијата На Женска Облека

Lotus on Water

Колекцијата На Женска Облека Оваа колекција е инспирирана од името на дизајнерот Суион што значи вода од лотос на вода во кинески карактери. Со фузија на ориентални расположенија и современи мода, секој изглед го претставува лотосот на различни начини. Дизајнерот експериментираше со претерана силуета и креативно драпирање за да ја покаже убавината на ливчиња од цвеќето лотос. Печатење на екран и техники за расекување на рацете се користат за изразување на лебдечки цвет од лотос на водата. Исто така, оваа колекција е направена само во природни и транспарентни ткаенини за да се спојат симболично значење, чистота на лотос цвет и вода.

Име на проектот : Lotus on Water, Име на дизајнерите : Suyeon Kim, Име на клиентот : SU.YEON.

Lotus on Water Колекцијата На Женска Облека

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.