Списание за дизајн
Списание за дизајн
Женскиот Фустан

Lacy magic

Женскиот Фустан Чипка создава различни илузии кај секоја жена. Магијата на чипка ги поврзува современите современи жени со антички векови. Чипкачка магија, две парчиња, дамите носат. Рачно изработено плетење. Дизајнерот ги користеше техниките на ткаење и спојување. Здолништето беше сошиено со кутрирска техника. Се користеле шифон, чипка, сатен и памучен материјал. Флексибилноста е погодна за две различни големини. Здолниште, нов стил. Антијазинг и антиоксиданс е ткаенина произведена од нанотехнологијата. За состаноци, покани, посебен изглед.

Име на проектот : Lacy magic, Име на дизајнерите : Serap Safiye Yıldız, Име на клиентот : Yildiz Design .

Lacy magic Женскиот Фустан

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.