Списание за дизајн
Списание за дизајн
Пакување Кафе

The Mood

Пакување Кафе Дизајнот прикажува пет различни нацртани со рака, гроздобер инспирирани и малку реалистични мајмунски лица, секој од нив претставува различно кафе од различен регион. На нивната глава, стилски, класичен шешир. Нивниот благ израз предизвикува iosубопитност. Овие амортизери мајмуни подразбираат квалитет, нивната иронична софистицираност привлечена за алкохоличарите кои се заинтересирани за сложени карактеристики на вкусот. Нивните изрази игривно претставуваат расположение, но и алудираат на профилот на вкус на кафе, благ, силен, кисел или мазен. Дизајнот е едноставен, но сепак суптилно умен, кафе за секое расположение.

Име на проектот : The Mood, Име на дизајнерите : Salvita Bingelyte, Име на клиентот : Coffee24.

The Mood Пакување Кафе

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.