Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционален Стол

Dodo

Мултифункционален Стол Дали е ова кутија што се претвора во стол, или стол што се претвора во кутија? Едноставноста и мулти-функционалноста на овој стол, им овозможува на корисниците да ја користат како што треба. Всушност, формата доаѓа од истражувањата, но структурата слична на чешел потекнува од детските сеќавања на дизајнерот. Способноста на споеви и системот за виткање, го прават овој производ посебен и лесен за употреба.

Име на проектот : Dodo, Име на дизајнерите : Mohammad Enjavi Amiri, Име на клиентот : Mohammad Enjavi Amiri.

Dodo Мултифункционален Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.