Списание за дизајн
Списание за дизајн
Кревет За Мачки

Catzz

Кревет За Мачки При дизајнирање кревет за мачки „Catzz“, инспирацијата беше црпена од потребите на мачките и на сопствениците, и треба да ги обедини функцијата, едноставноста и убавината. Додека набудувале мачки, нивните уникатни геометриски карактеристики ја инспирирале чистата и препознатлива форма. Некои карактеристични обрасци на однесување (на пр. Движење на увото) станаа инкорпорирани во корисничкото искуство на мачката. Исто така, имајќи ги предвид сопствениците, целта беше да се создаде парче мебел што ќе може да го прилагодат и гордо да го прикажат. Покрај тоа, беше важно да се обезбеди лесно одржување. Сите овие овозможуваат елегантен, геометриски дизајн и модуларна структура.

Забавен Клуб

Central Yosemite

Забавен Клуб Врати се на едноставноста на животот, сонцето низ светлината на прозорецот и сенката крстови. Со цел подобро да го рефлектирате природниот вкус во целокупниот простор, искористете го целосно дизајнот на трупците, едноставната и стилска, хуманистичка удобност, стресната уметничка атмосфера на просторот. Ориентален тон на шарм, со уникатно просторно расположение. Ова е уште еден израз на ентериерот, тој е природен, чист, променлив.

Амбалажата За Сув Чај

SARISTI

Амбалажата За Сув Чај Дизајнот е цилиндричен контејнер со живописни бои. Иновативна и осветлувачка употреба на бои и форми создава хармоничен дизајн кој ги рефлектира билните инфузии на SARISTI. Она што го разликува нашиот дизајн е нашата способност да дадеме модерен пресврт на амбалажата за сув чај. Theивотните користени во пакувањето претставуваат емоции и услови што луѓето често ги доживуваат. На пример, птиците Фламинго претставуваат loveубов, мечката Панда претставува релаксација.

Амбалажа Од Маслиново Масло

Ionia

Амбалажа Од Маслиново Масло Бидејќи античките Грци ја сликаа и дизајнираа секоја амфора (контејнер) со маслиново масло одделно, тие одлучија да го сторат тоа денес! Тие ја оживеаја и применија оваа древна уметност и традиција, во современо модерно производство каде што секое и секое од 2000-те произведени шишиња имаат различни дезени. Секое шише е дизајнирано индивидуално. Тоа е единствен линеарен дизајн, инспириран од антички грчки обрасци со модерен шмек што го слави гроздоберото наследство од маслиново масло. Не е маѓепсан круг; тоа е права креативна линија во развој. Секоја производна линија создава 2000 различни дизајни.

Брендирање

1869 Principe Real

Брендирање 1869 година Принсипе Реал е Ноќевање со појадок сместен во најмодерното место во Лисабон - Принсипе Реал. Мадона само купи куќа во оваа населба. Овој B&B се наоѓа во стара палата од 1869 година, чувајќи го стариот шарм измешан со современи ентериери, давајќи му луксузен изглед и чувство. Ова брендирање беше потребно да ги вметне овие вредности во своето лого и апликации за брендови за да ја рефлектира филозофијата на ова уникатно сместување. Резултира со лого што мешавина од класичен фонт, потсетувајќи ги старите броеви на вратите, со модерна типографија и детали за стилизирана икона за кревети во L of Real.

Престој

Panorama Villa

Престој Алудирајќи на структурата на типично село во Мани, концептот е замислен како серија на индивидуални камени фрагменти кои се вртат околу атриумот, влезот и просторите за живеење. Грубите количини на живеалиште отвораат дијалог со нивната природна околина, додека ритамот на нивните отвори или обезбедува приватност или поканува во панорамски поглед на хоризонтот, конструирајќи директно искуство на последователни и разновидни наративи. Вилата се наоѓа во Наварино резиденс, колекција луксузни вили за приватна сопственост во срцето на одморалиштето Наварино Дини.