Списание за дизајн
Списание за дизајн
Комода

Furniture of positive emotions

Комода Тоа е комода во комода, што е како да се состои од два различни производи - комода со врати и комода со фиоки. Необичните врати ја направија комода целосно функционална, а отворањето на вратите е како рак со отворените канџи. Уникатен мебел, кој носи радост. Едноставно за производство. Дајте илузија на движењето. Ниту еден друг аналог за овие мебел.

Име на проектот : Furniture of positive emotions, Име на дизајнерите : Viktor Kovtun, Име на клиентот : Xo-Xo-L design.

Furniture of positive emotions Комода

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.