Списание за дизајн
Списание за дизајн
Куќата

Geometry Space

Куќата Овој проект е проект за вили кој се наоѓа во [SAC Beigan Hill International Arts Center] во предградијата на Шангај, има уметнички центар во заедницата, обезбедувајќи многу културни активности, вилата може да бидат канцеларија или студио или дома, во центарот на заедниците на скалисти има голема езерска подлога , овој модел е директно покрај езерото. Посебни карактеристики на зградата е затворен простор без никакви колони, што дава најголема варијабилност и креативност во дизајнот на просторот во затворен простор, но и заради слободата и варијабилноста на просторот, внатрешната структура, техниката на дизајнирање е попроменлива, проширливата геометрија создава внатрешен простор, исто така во согласност со креативните идеи што ги спроведува [Арт Центарот]. Видот на структурата и главното скалило на разделување се наоѓа во средината на внатрешниот простор, додека левата и десната страна се скали на разделување на ниво, така што вкупно пет различни простори за скали што го поврзуваат просторот.

Име на проектот : Geometry Space, Име на дизајнерите : Kris Lin, Име на клиентот : Shanghai SHENG QING Real Estate Development Company Limited.

Geometry Space Куќата

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.