Списание за дизајн
Списание за дизајн
Целосно Автоматска Машина За Чај

Tesera

Целосно Автоматска Машина За Чај Целосно автоматската Tesera го поедноставува процесот на подготовка на чајот и поставува атмосферска фаза за правење чај. Лабавиот чај се полни во специјални тегли во кои, уникатно, времето за приготвување, температурата на водата и количината на чај може индивидуално да се прилагодат. Машината ги препознава овие поставки и го подготвува совршениот чај целосно автоматски во про transparentирната стаклена комора. Откако ќе се истури чајот, се одвива автоматски процес на чистење. Интегрираната лента може да се отстрани за сервирање и да се користи и како мал шпорет. Без оглед дали е чаша или тенџере, вашиот чај е совршен.

Име на проектот : Tesera, Име на дизајнерите : Tobias Gehring, Име на клиентот : Blick Kick Kreativ KG.

Tesera Целосно Автоматска Машина За Чај

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.