Списание за дизајн
Списание за дизајн
Безжичен Звучник

Saxound

Безжичен Звучник Saxound е уникатен концепт инспириран од некои од водечките звучници во светот.Тоа е фузија на најдобрата иновација која е направена веќе пред неколку години, со мешавина од сопствена иновација, со што се прави целосно ново искуство за луѓе.Основните елементи на Саксунд се цилиндрична форма и склопување на навој. Димензиите на Саксунд се инспирирани од редовен компактен диск со дијаметар од 13 сантиметри и висина од 9,5 сантиметри, кој може да се премести со едната рака.Се состои од два 1 „Твитерџии, два 2 возачи на возач и бас радијатор пристигнаа во толку мал фактор во форма.

Име на проектот : Saxound, Име на дизајнерите : Syed Tajudeen Abdul Rahman, Име на клиентот : Design Under Garage.

Saxound Безжичен Звучник

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.