Списание за дизајн
Списание за дизајн
Продавница За Медиуми

Our House

Продавница За Медиуми Концептот „Нашата куќа“ го открива искуството од шопинг, иако иновативен дизајн, врвна дигитална технологија и допир на магијата „Вирџин“ за да создаде малопродажба на животната средина како никој друг. На клиентите за пристап се поздравуваат или Ричард Бренсон, Мо Фара, Усеин Болт или дури и Т-Рекс, од дигитална врата на HD. Ова чувство за театар и личност овозможува портал за клиентите да го истражуваат светот на најновите услуги за забава и комуникација од Вирџин Медија.

Име на проектот : Our House, Име на дизајнерите : Allen International, Име на клиентот : allen international.

Our House Продавница За Медиуми

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.