Списание за дизајн
Списание за дизајн
Бањата

Passion

Бањата Оваа просторија за капење ги отелотворува Јанг и Јин, црна и бела, страст и мир. Природниот мермер му дава на оваа просторија оригинално и уникатно чувство. И, бидејќи ние секогаш бараме природно чувство, решив да користам органски материјали, кои создаваат навистина мирна атмосфера. Таванот е како последниот допир што носи внатрешна хармонија во оваа просторија. Мноштво огледала го прават да изгледа повеќе вселенски. Склопки, приклучници и додатоци беа избрани за да одговараат на шемата за боја на четка од хромирана боја. Бранениот хром изгледа елегантен против црната плочка и одговара на ентериерот.

Име на проектот : Passion, Име на дизајнерите : Julia Subbotina, Име на клиентот : Julia Subbotina.

Passion Бањата

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.