Списание за дизајн
Списание за дизајн
Натоварувач На Тркала

Arm Loader

Натоварувач На Тркала Натоварувачот кој претежно функционира на нерамнини основи може да предизвика возачот да доживее тешка движење во движење и исто така да предизвика да чувствува брз умор. Сепак, „АРМ ЛОДЕР“ дозволува препознавање на точките на координатите на теренот и му помага на возачкото седиште да биде стабилно и да не се тресе. Затоа, му помага на возачот да не се чувствува уморен и им дозволува да ја извршуваат својата работа безбедно.

Име на проектот : Arm Loader, Име на дизајнерите : Hoyoung Lee, Име на клиентот : DESIGNSORI.

Arm Loader Натоварувач На Тркала

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.