Списание за дизајн
Списание за дизајн
Електрична Пила

Rotation Saw

Електрична Пила Видов ланец за напојување со тркала што се врти. Овој ланец има рачка што се врти 360 ° и застанува под претходно дефинирани агли. Во принцип, луѓето ги сечат дрвјата хоризонтално или вертикално со вртење на пилите под одредени агли или потпирајќи се или навалувајќи ги деловите на телото. За жал, пилата често се лизга од сфаќањето на корисникот или корисникот мора да работи во незгодна позиција, што може да предизвика повреди. За да се справат со ваквите недостатоци, предложената пила е опремена со вртечка рачка, така што корисникот може да ги прилагоди аглите на сечење.

Име на проектот : Rotation Saw, Име на дизајнерите : Hoyoung Lee, Име на клиентот : DESIGNSORI.

Rotation Saw Електрична Пила

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.