Списание за дизајн
Списание за дизајн
Брошура

NISSAN CIMA

Брошура ・ Нисан ги интегрираше сите свои најсовремени технологии и мудрост, внатрешни материјали со врвен квалитет и уметноста на јапонското занаетчиство („МОНОЗУКУРИ“ на јапонски јазик) за да создаде луксузен седан со неспоредлив квалитет - новиот CIMA, осамен предводник на Nissan.・ Оваа брошура е дизајнирана не само за да ги покаже карактеристиките на производите на ЦИМА, туку и да ја запознае публиката на довербата и гордоста на Нисан во своето занаетчиство.

Име на проектот : NISSAN CIMA, Име на дизајнерите : E-graphics communications, Име на клиентот : NISSAN MOTOR CO.,LTD.

NISSAN CIMA Брошура

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.