Списание за дизајн
Списание за дизајн
Внатрешниот Простор

Chua chu kang house

Внатрешниот Простор Акупунктурната точка во оваа куќа беше да го поврзе затвореното подрачје во сосема нов вид на тишина. Со ова, се враќа одреден историски и суров шарм за да се засолни празнината на куќата. Новото сместување завршува со изненадување на ентериерот во ентериерот; сува и влажна Кујна во кујна и јадење во кујна. Местото на живеење беше прекинато и со импресивен уметнички напад кој наскоро стана лична куќиште на електрични жици. За да се надополни целокупниот акцент, потребни се парчиња топла светлина да се дамкаат низ сите colorидови во боја.

Име на проектот : Chua chu kang house, Име на дизајнерите : Don Lin, Име на клиентот : DSOD.

Chua chu kang house Внатрешниот Простор

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.