Списание за дизајн
Списание за дизајн
Инстант Природен Уред За Зголемување На Усните

Xtreme Lip-Shaper® System

Инстант Природен Уред За Зголемување На Усните Xtreme систем за усни-Shaper® е првиот светски клинички докажан безбеден апарат за зголемување на усните за домашна употреба. Тој користи 3.500-годишен кинески метод на „шкаф“ - со други зборови, вшмукување - во комбинација со напредна технологија за правење усни за да ги контурира и да ги зголеми усните веднаш. Дизајнот создава воодушевувачка единечна лобусирана и двојно лобусна долна усна исто како Анџелина olоли. Корисниците можат да ја подобрат горната или долната усна одделно. Дизајнот е исто така изграден за да ги подигне сводовите на лакот на Купидон, да пополни јами за усни за да ги подигнете аглите на устата за стареење. Погоден за двата пола.

Име на проектот : Xtreme Lip-Shaper® System, Име на дизајнерите : Thienna Ho Ph.D., Име на клиентот : CANDYLIPZ LLC..

Xtreme Lip-Shaper® System Инстант Природен Уред За Зголемување На Усните

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.