Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционална Торба

Collectote

Мултифункционална Торба Колектетот е 3-во-1 торба која ви овозможува да организирате сè. Одделете ја вашата голема торба за гласник, додека ги носите потребните работи во помала кеса за патувања, посети на музеи, часови, работа и трговски ревии. Торбата со месинџер е доволно голема за да смести повеќе од 5 албуми со големина на букви, вашиот лаптоп и предмети за ноќ. Колекционерот има кожен сопственик на картичка и две одвоени кеси, диференцирани според бојата на поставата. Служи во многу различни ситуации, исполнувајќи ги потребите на сите видови на луѓе, од уметници до директори.

Име на проектот : Collectote, Име на дизајнерите : Yun Hsin Lee, Име на клиентот : Collectors Club of New York.

Collectote Мултифункционална Торба

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.