Списание за дизајн
Списание за дизајн
Уред За Биометриски Пристап За Отклучување На Вратите

Biometric Facilities Access Camera

Уред За Биометриски Пристап За Отклучување На Вратите Биометриска направа вградена во wallsидови или киосци што ги доловува ирисот и целото лице, а потоа упатува до базата на податоци за да ги утврди привилегиите на корисниците. Овозможува пристап со отклучување на вратите или најавување на корисници. Функциите за повратни информации од корисниците се вградени за лесно усогласување. Ледс невидливо го осветлува окото и има блиц за слаба осветленост. Предниот дел има 2 пластични делови кои овозможуваат двобојни бои. Помалиот дел го привлекува окото со убави детали. Образецот ги поедноставува 13 предни компоненти во повеќе естетски производ. Таа е наменета за корпоративни, индустриски и домашни пазари.

Име на проектот : Biometric Facilities Access Camera, Име на дизајнерите : Travis Baldwin, Име на клиентот : Crea Inc Design LTD.

Biometric Facilities Access Camera Уред За Биометриски Пристап За Отклучување На Вратите

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.