Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дневна Стол

Bessa

Дневна Стол Наменето за дневни области на хотели, одморалишта и приватни резиденции, столчето за дневно време Беса се хармонизира со модерните проекти за внатрешен дизајн. Неговиот дизајн пренесува ведрина што повикува на искуства да бидат запаметени. Имајќи го решено неговото целосно одржливо производство, можеме да уживаме во нејзината рамнотежа помеѓу формата, современиот дизајн, функцијата и нејзините органски вредности.

Име на проектот : Bessa, Име на дизајнерите : Simon Reynaud, Име на клиентот : Thelos.

Bessa Дневна Стол

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.