Списание за дизајн
Списание за дизајн
Фотелја

Baralho

Фотелја Столчето Бараhoо има впечатлив современ дизајн составен со чисти форми и прави линии. Направена од набори и заварувачи на бранеата алуминиумска плоча, оваа фотелја се истакнува по својата смело вклопување што ја предизвикува јачината на материјалот. Тој е во состојба да ги собере, во еден елемент, убавината, леснотијата и прецизноста на линиите и аглите.

Име на проектот : Baralho, Име на дизајнерите : FLÁVIO MELO FRANCO, Име на клиентот : FLAVIO FRANCO STUDIO.

Baralho Фотелја

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.