Списание за дизајн
Списание за дизајн
Станбени

Baan Citta

Станбени Клучниот концепт за дизајн беше да се создаде Шамбала на Земјата - митско кралство опишано како „чиста земја“ во античките будистички текстови. Будистите веруваат дека создавањето Шамбала е создавање на крајниот духовен рај. Еден од најпознатите смирувачки, но сепак изненадувачки аспекти на дизајнот на Baan Citta е употребата на боја. Конзервативно, неутралните бои се истакната шема на бои избрана од дизајнерите за модерни домови. Баан Цита ја демонстрира модерноста на радостите на бојата на неутралната палета среде боите на Земјата во природата.

Име на проектот : Baan Citta, Име на дизајнерите : Catherine Cheung, Име на клиентот : THE XSS LIMITED.

Baan Citta Станбени

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.