Списание за дизајн
Списание за дизајн
Продавница

Family Center

Продавница Постојат неколку причини зошто го затворив долгиот (30 метри) преден ид. Едно, беше дека височината на постојната зграда беше навистина непријатна, и немав дозвола да ја допрам! Второ, со затворање на предната фасада, јас заработив 30 метри wallиден простор внатре. Според мојата дневна студија за статистика за набудување, повеќето купувачи одбрале да влегуваат во продавницата само заради justубопитност и да видат што се случува зад оваа фасада Curубопитни форми.

Име на проектот : Family Center, Име на дизајнерите : Ali Alavi, Име на клиентот : Ali Alavi design.

Family Center Продавница

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.