Списание за дизајн
Списание за дизајн
Паметна Нараквица

June by Netatmo

Паметна Нараквица JUNE е тренерска нараквица за заштита од сонце. Тоа е прва нараквица која ја мери изложеноста на сонце. Поврзано е со придружната апликација во паметниот телефон на корисникот, која ги советува жените кога и како секојдневно да ја штитат својата кожа од ефектите на сонцето. Јуни и неговата придружничка апликација нудат нова тишина на сонцето. Јуни го следи интензитетот на УВ во реално време и вкупната изложеност на сонце апсорбирана од кожата на корисникот во текот на денот. Создаден од францускиот дизајнер на накит Камил Тупет во дух на дијамант со светкави аспекти, ЈУНЕ може да се носи како нараквица или како брош.

Име на проектот : June by Netatmo, Име на дизајнерите : Netatmo, Име на клиентот : .

June by Netatmo Паметна Нараквица

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.