Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стол

Chair with Belly Button

Стол Чаир со копче за стомакот е серија лесни и преносни столови што им овозможуваат на корисниците да ги користат просторите околу нив, како што се скалите, подот или купиштата книги, за да обезбедат поудобно искуство за седење. Дизајнот на столот ја редефинира идејата за конвенционални седишта со обезбедување на неочекувани опции за седење. Сликата на столчињата потекнува од сонувачкото сценарио - група флопи и форми на топење што расејуваат во просторот. Тие тивко се потпираат на theидовите и во аглите како мали другари кои спијат. Секоја столица има свое копче за стомак за да позајми малку разиграност.

Име на проектот : Chair with Belly Button, Име на дизајнерите : I Chao Wang, Име на клиентот : IChao Design.

Chair with Belly Button Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.